Sztuka We Wnętrzach w każdą Środę od 1.07 do 31.08 w godz. 10:00 – 18:00

Spotkania, rozmowy i konsultacje związane z  doborem sztuki do wnętrz. Architekci będą prezentować rozwiązania i doradzać jak do istniejącej, zaprojektowanej przestrzeni dobrać dzieło sztuki. A także jak zaaranżować lub zaprojektować wnętrze aby stało się miejscem właściwie eksponującym sztukę, poprzez kompozycję, formę, kolory i oświetlenie. W każdą środę tematem będzie inny styl architektoniczny lub inny styl sztuki, konkretny kolor, emocja, charakter … Czekamy również na Wasze pytania dotyczące wyboru działa sztuki a także propozycje tematów, o których chcielibyście porozmawiać w naszym cyklu Sztuka we wnętrzach.

Zadajemy sobie pytania : Jak dobrać dzieło sztuki do wnętrza? Czym się kierować? Jaki efekt, klimat wnętrza chcemy osiągnąć? Które z dzieł najlepiej będzie współgrać z danym wnętrzem?

Jak dzieło sztuki zmienia percepcję wnętrza?  Co może wnieść sztuka do wnętrza? W tym przypadku nadała charakteru i klasy. Spokojne i prosto wyposażone , nie wyróżniające się specjalnie wnętrze możemy jednym zabiegiem – wprowadzeniem sztuki – przenieść o poziom wyżej.

Cały czas utrzymuje się trend projektowania  wnętrz w spokojnej tonacji od bieli przez beże do szarości. Nie każdy dobrze się czuje w takiej kolorystyce, a równocześnie nie ma odwagi wprowadzić  mocniejszego koloru  w zasadniczych elementach wnętrza , na ścianach, okładzinach, podłogach. Taką rolę, ożywienia może odegrać sztuka.

Tutaj dodała ciepła, przytulności. Powrót po trudnym dniu do takiego  wnętrza ukoi i uspokoi domowników.

Firmowe i biurowe wnętrza wzbogacone o sztukę nabrały indywidualnego charakteru. Atmosfera pracy zmienia się a w oczach klientów firma zyskuje prestiż. Goście i kontrahenci na pewno zwrócą uwagę na oryginalność i wysoki poziom wnętrz w jakich zostali przyjęci.

Wybierając styl architektury wnętrza musimy pomyśleć  o stylistyce obiektów sztuki. Prezentujemy przykład wnętrza minimalistycznego, bardzo powściągliwego, gdzie sztuka również powinna być skromna w środki wyrazu. Osiągnięty efekt : Obraz służy kontemplacji a może i medytacji. Wycisza … tonuje…

To dość kontrowersyjne podejście do sztuki ale należy o nim pamiętać. Sztuka jako środek manipulacji, iluzji. Odpowiednio dobranym obrazem możemy podnieść napięcie, niepokój we wnętrzu albo odwrotnie wprowadzić przyjazną i miłą atmosferę. Z drugiej strony obrazem możemy osiągnąć wrażenie powiększenia lub skurczenia przestrzeni.

Na czym polega właściwe zestawianie elementów wnętrza i dzieł sztuki aby tworzyły harmonijne kompozycje i aby meble, akcesoria, przedmioty użytkowe oraz sztuka wzajemnie podkreślały swoje piękno, kolorystykę i proporcje.

Najlepszy sposób aby zindywidualizować wnętrze swojego domu lub firmy ? Wprowadzić do niego sztukę, niepowtarzalne, unikatowe obrazy, rzeźby. Możemy mieć pewność, że nasze wnętrze będzie naprawdę niepowtarzalne.

Zapraszamy do przesyłania zdjęć Waszych wnętrz, w których macie wolną ścianę na sztukę. Piszcie jakie kolory lubicie. Jaki klimat chcecie osiągnąć. Spróbujemy dobrać odpowiednie dzieło sztuki 🙂