Szymon Brodziak – Fotografie kolekcjonerskie i autorskie w limitowanych edycjach

Vivid-Gallery-Szymon-Brodziak-Spotkanie-autorskie-15

Szymon Brodziak (ur. 1979 r.) jest autorem zmysłowych, niekonwencjonalnych czarno-białych zdjęć, które zyskały uznanie i odniosły komercyjny sukces. Jego rozpoznawalny styl sprawił, że krytycy okrzyknęli go “artystycznym spadkobiercą Helmuta Newtona”, a sama Fundacja Helmuta Newtona uhonorowała wystawą „Newton, Horvat, Brodziak” Wystawa była olbrzymim wyróżnieniem i dowodem uznania dla twórczości Szymona Brodziaka, który jest pierwszym fotografem z Polski i najmłodszym spośród artystów zaproszonych do współpracy przez to prestiżowe muzeum. Sam Brodziak nie kryje fascynacji i inspiracji twórczością, Helmuta Newtona, a June Newton, żona legendarnego fotografa, w dowód uznania dla jego talentu zamieściła osobistą dedykację w wydanym kilka lat temu autorskim albumie “BRODZIAK One”.

Szymon Brodziak, z wykształcenia ekonomista, szybko porzucił wyuczony zawód, by asystować przy sesjach mody i kampaniach wizerunkowych, będących dziś głównym polem jego działalności. Od tego czasu zdobył wiele nagród na międzynarodowych konkursach fotograficznych w Stanach Zjednoczonych i w Europie, w tym 3 złote medale na Prix de la Photographie Paris 2012.W roku 2013 podczas Festiwalu Filmowego w Cannes Fashion TV uznało go za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych.

Najnowsze dokonania to ostatnio zdobyte nagrody w Konkursie Fotograficznym One Eyeland, ogłoszone 12 kwietnia 2019 roku. Suma zebranych laurów dała Szymonowi Brodziakowi bezkonkurencyjne zwycięstwo i złoty medal.

Fotografie artysty to zawsze zdjęcia kobiet, w czerni i bieli, w zaskakujących, czasem kontrowersyjnych sytuacjach i pozach. Ich artyzm, intrygująca atmosfera i silne oddziaływanie emocjonalne na widza sprawiają, że kadry stworzone dla kampanii reklamowych wielkich marek są dziś samodzielnymi dziełami o unikalnym artystycznym charakterze. Pierwszą kategorią fotografii są plakaty sprzedawane w bez limitowej edycji. Wszystkie dostępne plakaty są do kupienia w naszej galerii oraz na naszej stronie w  profilu artysty.

FOROGRAFIA AUTORSKA

Fotografie autorskie  to fotografie dostępne w pięciu formatach, drukowane  w technologii druku pigmentowego, na papierze fotograficznym o doskonałej jakości – Hahnemühle Photo Pearl 310 g. Każde zdjęcie jest numerowane oraz sygnowane przez Autora. Praca na rewersie posiada Certyfikat Autentyczności. Limitowana edycja autorska dostępna jest w  największej ilości dla najmniejszego formatu i najmniejszej ilości dla największego formatu.  

W edycji autorskiej dostępne są fotografie z cyklu Noti prezentowane wyżej a także niezwykłe minimalistyczne Loop 01 i 02 oraz poniżej Labirynt 01 i 02 stanowiące niezwykłe dyptyki. Para zdjęć w dużym formacie robi ogromne wrażenie.

Połączenie wysublimowanego piękna z monumentalnym charakterem budowy, to główny zamysł Brodziaka przy tworzeniu cyklu Ballerinas, który powstał na uroczyste otwarcie Centrum Posnania. Sesja ta została nagrodzona Brązowym Medalem na międzynarodowym konkursie Prix de la Photographie Paris. Brodziak został też uhonorowany tytułem Najlepszego Fotografa Reklamowego Roku w tej edycji konkursu. Cykl Ballerinas jest bardzo bogaty i wybór prac jest dużo większy. Oto przykładowe.

FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA

Fotografie kolekcjonerskie to odbitki w Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej. Archiwalny wydruk pigmentowy na papierze Canson Platine Fibre Rag 310g., który spełnia muzealne standardy jakości i długowieczności. Praca ręcznie numerowana i sygnowana przez Autora, z odrębnym  Certyfikatem Autentyczności.  Nakład fotografii kolekcjonerskiej  nie przekracza 30 egzemplarzy we wszystkich, dostępnych  formatach. Cennik fotografii jest progresywny, stąd decyzja kolekcjonera o zakupie fotografii w wyższej cenie może skrócić limit odbitek nawet do 1/1. Kupując fotografię kolekcjonerską w oprawie, mają Państwo pewność , że jest ona wykonana w wysokim standardzie, z muzealnym szkłem, zapewniającym długowieczność fotografii i komfort oglądającemu przez rozproszenie odbić otoczenia.

Fotografie Szymona nie tylko prowokują. Przede wszystkim zaskakują. Ich pomysłowość i dramaturgia wizualna sprawiają, że z zainteresowaniem ogląda się każdy element kadru. Zwraca uwagę istotna w tego typu realizacjach elegancja i idealne piękno modelek, ale ważniejsza od nich jest opowiadana przez zdjęcia historia, która jest wyrazem kreatywności autora i jego swobody twórczej w realizowaniu tych pomysłów.