fundacja vivid gallery
W 2024 roku powołałyśmy Fundację Vivid Gallery, aby naszą działalność non profit w ramach dotychczasowej działalności galerii rozszerzyć i wzmocnić. Współpracujemy z lokalnymi instytucjami, w tym Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego we Wrocławiu i Urzędu Wojewódzkiego, ZPAP oraz wrocławską ASP, wspólnie działając na rzecz rozwoju i popularyzacji sztuki.
Inspirowanie oraz otwieranie drzwi do świata sztuki dla naszych gości to nasza największa pasja i siła napędowa.
Nasza misja to edukowanie w obszarze sztuki, które jest niezbędne do tego, by rozwijać społeczeństwo wrażliwych, inteligentnych ludzi o szerokich horyzontach.
Fundacja Vivid Gallery działa aby rozwiązywać problemy związane z brakami w edukacji dotyczącymi sztuki. Uświadamiać rolę sztuki w rozwoju społeczeństwa i każdego człowieka. Uwrażliwiać na sztukę, zachęcać do otaczania się nią oraz uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Trafiać i przekonać firmy do wsparcia projektów edukacyjnych i artystycznych, równocześnie uświadomiać to, jak sztuka może korzystnie wpłynąć na środowisko pracy.
Naszą misją jest promowanie artystów, których reprezentujemy poprzez organizację wystaw, współpracę przy projektach instytucjonalnych oraz poszukiwanie odbiorców wśród klientów prywatnych i firmowych. Organizujemy wystawy, wernisaże, spotkania autorskie, a także wydarzenia edukacyjne i biznesowe. Pomagamy kolekcjonerom i miłośnikom sztuki w tworzeniu wyjątkowych kolekcji oraz doradzamy w zakresie inwestowania w sztukę.
Nasze cele to:
Praca edukacyjna u podstaw z dziećmi i młodzieżą, której celem ma być rozwój młodego społeczeństwa w traktowanej marginalnie w publicznej edukacji dziedzinie.
Praca edukacyjna wśród osób dojrzałych i seniorów w formie wystaw, wernisaży oraz warsztatów.
Szerzenie wiedzy na temat sztuki i rozwijanie kompetencji teoretycznych i manualnych w dziedzinie sztuki.
Promocja polskich artystów współczesnych związanych lub współpracujących z Vivid Gallery.
Promowanie mecenatu w biznesie, wśród właścicieli firm i menadżerów, jako formy kulturowej i społecznej odpowiedzialności biznesu.
Promocja art terapii i zaangażowanie środowisk szkolnych w propagowanie tej formy terapii.
Współpraca z instytucjami i biznesem.
Nasze wyzwanie na najbliższe miesiące:
Zaproszenie środowiska biznesu do współpracy. Zadajemy sobie pytanie: Jakie działania mogą pozytywnie odmienić ostrożny wciąż stosunek do sztuki i pchnąć rozwój społeczny ku wyższym potrzebom kulturalnym? Oto misja dla ludzi i firm z ambicjami, odpowiedzialnych społecznie w każdej skali, także lokalnej. Zaangażowanie w projekty edukacyjne i promujące sztukę oraz sponsoring lokalnego artysty jest nieczęsto spotykany, a przecież stanie się mecenasem sztuki i kolekcjonerem jest ogromnie satysfakcjonujące i nobilitujące. Z naszą pomocą takie zaangażowanie firmy, kadry zarządzającej i właściciela okaże się skutecznym narzędziem marketingowym, z jednocześnie niezwykłym efektem estetycznym i intelektualnym w środowisku pracy firmy. Ten nowy obszar działania wzbudzi podziw współpracowników, partnerów, klientów i gości. Nasza pracownia architektoniczna PRO studio – architekci i Vivid Gallery jest tego przykładem. Dlatego z radością zapraszamy Państwa do współpracy projektowej w zakresie architektury, wnętrz, doboru dzieł sztuki, tworzenia kolekcji sztuki, budowania mecenatu oraz zaangażowania w projekty kulturalne związane z promocją sztuki i edukacją w tym zakresie.
Joanna i agnieszka
Joanna Woziwodzka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem prowadząc pracownię PRO studio architekci. Silna korespondencja pomiędzy architekturą i sztuką była osią jej działalności od początku kariery zawodowej. Na początku sztuka stanowiła pasję i była obszarem prywatnych zainteresowań. Jednak coraz częściej pojawiała się w rozmowach z klientami, w trakcie projektowania ich domów, przestrzeni biurowych, restauracyjnych czy innych usługowych.
W sposób naturalny dzieła sztuki zaczęły wypełniać ściany pracowni projektowej i dały początek galerii sztuki Vivid Gallery, która oficjalnie rozpoczęła działalność w lutym 2014 roku. Z wielką dbałością o poziom artystyczny i estetyczny w odniesieniu do pięknych wnętrz poszerzała się komercyjna oferta galerii i dawała miejsce organizacji działań non profit w obszarze kuratorskim: organizacji wystaw indywidualnych i zbiorowych, wydarzeń współorganizowanych z Akademią Sztuk Pięknych, Strefą Kultury Urzędu Miasta we Wrocławiu, Fundacją Festiwalu Jazz nad Odrą i innymi instytucjami związanymi z kulturą. Kolekcjonerka i mecenaska wspiera promocję twórczości artystów współpracujących z Vivid Gallery. Propaguje mecenat wśród przedsiębiorców i biznesu, zachęcając do działań związanych ze sztuką i kulturą w firmach w ramach rozwijania kulturowej odpowiedzialności biznesu CCR, która jest węższym obszarem CSR.
Jako kuratorka i projektantka wystaw zajmuje się planowaniem i przygotowaniem wystaw w Vivid Gallery z myślą o budowaniu opowieści i oddaniu głosu artystom.
Od 2024 roku prezeska i fundatorka Fundacji Vivid Gallery, której celem jest kontynuowanie i poszerzanie dotychczasowej działalności filantropijnej Vivid Gallery, finansowanej do czasu jej powstania wyłącznie ze środków własnych. Jest jeden element w misji fundacji, który szczególnie rezonuje z jej prezeską: to dalekosiężny cel, aby poprzez działania edukacyjne i organizację jakościowych wydarzeń, za kilka / kilkanaście lat większa część polskiego społeczeństwa miała potrzebę obcowania ze sztukami wizualnymi i zaspokajała ją otaczając się sztuką.
Agnieszka Błaszczyszyn
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Finanse i Bankowość, z bogatym doświadczeniem korporacyjnym i biznesowym w branżach IT, bankowej i wyposażenia wnętrz. Jako wieloletnia pasjonatka i miłośniczka sztuki ukończyła Uniwersytet im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na kierunku Rynek Sztuki i Antyków, aby profesjonalnie działać również w tej branży. Jest ekspertką rynku sztuki, szczególnie w obszarze malarstwa współczesnego i fotografii artystycznej. Kontynuuje edukację w tej dziedzinie studiując Historię Sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.
Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z artystami, klientami i kolekcjonerami, a także w planowaniu i projektowaniu wystaw, co czyni ją doświadczoną organizatorką wydarzeń artystycznych. Jako doradca do spraw zakupów dzieł sztuki wspiera kolekcjonerów w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych. Jest dyrektorką artystyczną i menadżerką Vivid Gallery. Organizatorką i projektantką wystaw sztuki współczesnej. Zarządza współpracą z instytucjami w realizacji wspólnych przedsięwzięć. Zasiada w jury konkursów.
Wiceprezeska i fundatorka Fundacji Vivid Gallery, gdzie realizuje misję fundacji, zajmując się promocją twórczości artystów współpracujących z galerią i edukacją w celu zwiększania ilości grup odbiorców w kulturze i sztuce. Pracuje również nad propagowaniem terapeutycznej roli sztuki i wprowadzeniem warsztatów arteterapii do działań fundacji.

galeria





































dane i kontakt
Fundacja „Vivid Gallery” pl. Tadeusza Kościuszki 4, 50-029 Wrocław KRS: 0001096803, REGON: 528211596, NIP: 8971935921.
statut fundacji