Zdzisław Beksiński, Heliotypie | Spotkanie z Wiesławem Banachem – podsumowanie

Wystawa-2

Bardzo dziękujemy za Państwa obecność na wernisażu wystawy i spotkaniu na temat Heliotypii Zdzisława Beksińskiego, z Dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku Wiesławem Banachem. Tych z Państwa, którym nie udało się przybyć w ostatni czwartek zapraszamy na wystawę, która trwać będzie do 14.12.2019. Dzięki spotkaniu mamy dla Państwa mnóstwo ciekawych informacji, na temat techniki heliotypii, podejścia mistrza do tej kategorii sztuki, do której wracał przez dziesiątki lat, jego przywiązania do własnych prac i niechęci do ich sprzedawania i wreszcie na temat wartości inwestycyjnej tych dzieł. Zapraszamy Państwa na wystawę oraz do rezerwacji i zakupu prac, których nakład jest limitowany a edycja bardzo krótka. Jedyne 10 egzemplarzy. To pewna inwestycja, co nieczęsto zdarza się w sztuce. Zapraszamy kolekcjonerów, a także tych którzy chcą rozpocząć kolekcjonowanie sztuki.

Prezentowana w Vivid Gallery Wystawa Kolekcji Unikatowych Heliotypii to subiektywny wybór prac Zdzisława Beksińskiego, dokonany przez Joannę Woziwodzką właścicielkę galerii i wielką miłośniczkę i propagatorkę twórczości mistrza.

„Prace pochodzą z różnych okresów twórczości Beksińskiego, powstawały pod wpływem inspiracji bieżącymi fascynacjami awangardą, kubizmem, surrealizmem. Odnajdujemy w nich głębię przeżyć, wewnętrznych rozterek, cierpienia przykrytą niedopowiedzeniami, fantastycznymi przedstawieniami, które próbują maskować przekaz płynący z podświadomości artysty. Najbardziej mroczne, trudne prace paradoksalnie, powstawały w okresie kiedy Zdzisław Beksiński był bardzo szczęśliwy. Zapraszam do obejrzenia wystawy a także do zapoznania się z całym dostępnym w galerii zbiorem dzieł mistrza. Zachęcam Państwa do wyboru prac i stworzenia własnej kolekcji prac mistrza. Będę zaszczycona jeśli będę mogła pomóc Państwu w ich dziele.”