Noc muzeów – Beksiński w Vivid Gallery 18.05.2019

Pars-pro-toto-Vivid-Gallery

18:00 | DCF ul. Piłsudskiego 64A – projekcja filmu krótkometrażowego „Pars pro toto” w reż. Katarzyny Łęckiej. Historia osnuta na mało znanym wątku z życia artysty, który u jego schyłku, w samotności, cierpiący i schorowany,poznaje równie samotną, młodą rehabilitantkę. Znajomość i wzajemne wsparcie dają obojgu nadzieję…

Pars pro toto reż. Katarzyna Łęcka – trailer from Studio Munka on Vimeo.

19:00 | Vivid Gallery pl. Kościuszki 4 – dyskusja z twórcami filmu oraz przyjaciółmi artysty: Lidią Puchalską, Katarzyną Łęcką, Pawłem Dobrzyckim. Panel dyskusyjny na temat wizerunku i spuścizny Zdzisława Beksińskiego w mediach społecznościowych – miłośnik, znawca i propagator sztuki Zdzisława Beksińskiego. Spotkaniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy prac jednego z największych, polskich artystów.

Zdzisław Beksiński – Wystawa nieoczywista – Vivid Gallery – 18.05.2019 – 08.06.2019

Rysunki modyfikowane komputerowo i fotografie artystyczne w edycjach limitowanych oraz fotomontaże.

Wystawa będzie trwać od 18.05 do 08.06.2019.
Poniedziałek – Piątek w godzinach 10:00 – 18:00 | Sobota w godzinach 11:00 – 16:00.

Zdzisław Beksiński – wybitny artysta, słynący szczególnie ze swych niezwykłych, fantastycznych obrazów olejnych. Swą drogę artystyczną rozpoczął w latach 50. od fotografii, do której podszedł w sposób niezwykle nowatorski co zauważono i doceniono w licznych konkursach. Następnie zaczął malować przy czym pozostał do końca życia, dzieląc czas także na swą fascynację komputerami i możliwościami cyfrowymi modyfikowania zdjęć i rysunków.

Beksiński w Vivid Gallery – spotkanie autorskie z wernisażem wystawy wraz z projekcją filmu „Pars Pro Toto” objęte jest patronatem Muzeum Historycznego w Sanoku – spadkobiercy Zdzisława Beksińskiego oraz posiadacza pełni praw autorskich. Dzieła eksponowane na wystawie będą dostępne do sprzedaży po zakończeniu wystawy. Podczas wernisażu i wystawy można rezerwować prace.