„Growing up” Sylwii Mużyło na NordArt

thumb

Dzieła z cyklu „Growing up” jednej z artystek Vivid Gallery, Sylwii Mużyło, były częścią tegorocznej prestiżowej międzynarodowej wystawy NordArt, która odbywała się w niemieckiej galerii sztuki Kunstwerk Carlshütte. Sylwia Mużyło była jedną z 200 artystek i artystów z całego świata, których prace wybrano!

NordArt_Kunstwerk Carlshuette

Poprzez twórczość artystyczną dotykającą problemy relacji zarówno tych osobistych, jak i społecznych, główną ideą przyświecającą tej edycji wystawy NordArt było odnalezienie utraconych wartości i dążenie do odkrycia prawdy. Wszystko po to, by umożliwić ludziom zjednoczenie się na rzecz lepszego świata. Jak komentował główny kurator NordArt, Wolfgang Gramm:

Sztuka szuka odpowiedzi na wszystko, co ludzi porusza i dotyka, podczas gdy ludzie szukają odpowiedzi w sztuce

Sylwia Mużylo tworzy figuratywne malarstwo w technice olejnej, monotypie oraz fotografię. Jej prace mają głęboki wymiar humanistyczny. Eksperymentuje łącząc różne dziedziny sztuki. Interesuje ją przede wszystkim człowiek i jego portret psychologiczny. Główną inspiracją dla jej twórczości są kobiety. Podejmuje dialog z ich wyobrażeniem przedstawiając kolejne etapy, nastroje i pozy życia.

O swoim malarskim cyklu zatytułowanym „Growing up” artystka opowiada:

Staram się nie myśleć o przyszłości. Teraźniejszość jest wystarczająco interesująca… Jestem gdzieś pomiędzy. Growing Up to cykl, w którym kontynuuję temat czasu. Przyglądam się procesowi dorastania, dojrzałości, emocjom i zmianom jakie nas opisują. Jako artystka jestem w samym sercu cyklonu i ze spokojem opisuję ten proces. Ale jako matka i córka jestem poddawana ciągłym emocjom…