Anna Różycka – Odsłonięcie plenerowej rzeźby ,,Przejście”

Anna-Rozycka-Odsloniecie-plenerowej-rzezby-Przejscie-1

Anna Różycka, rzeźbiarka, autorka instalacji, rysunków, obiektów meblarskich i wideo, powraca do galerii Vivid z nowym projektem inspirowanym anatomią ludzkiego ciała.

,,Przejście” jest przedsięwzięciem podzielonym na dwie części. Jako pierwsze nastąpi odsłonięcie rzeźby plenerowej w CK Zamek Wrocław w Leśnicy. Około 3,5 metrowy obiekt ma udowodnić wartość rzeźby jako dyscypliny sztuki wzbogacającej nie tylko przestrzeń kameralną, ale również publiczną. Swoją formą nawiązuje do kobiecych bioder. Artystka wychodzi z założenia, że piękna forma potrafi pozytywnie wpłynąć na człowieka i nadać mu przestrzeń do refleksji nad ideami wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Umieszczenie obiektu rzeźbiarskiego w przestrzeni publicznej będzie okazją do poszerzenia świadomości społecznej i zachęcenia do kontemplacji nie tylko nad kwestiami egzystencjalnymi, ale także nad formą i skalą form artystycznych.

            Natomiast w galerii sztuki Vivid Gallery odbędzie się wystawa towarzysząca na której pokazane zostaną prace z dotychczasowego dorobku artystki. Główną osią narracji pozostanie wspomniana inspiracja anatomią ludzkiego ciała – ciała skonstruowanego, uproszczonego, zinterpretowanego przez samą artystkę. Forma jej rzeźb poszukuje zwykle ideału i spójności, co ciekawie kontrastuje z niedoskonałością ludzkiego ciała. Odbiorca stawiany jest przed wyzwaniem wejrzenia głębiej, wniknięcia w obszar subtelnych zmian, napięć powierzchni wynikających z tego, co niewidoczne gołym okiem, a jak mówi artystka: ,,w ciele nie tylko ukryte są kości, mięśnie i układy narządów.”

            Serdecznie zapraszamy na odsłonięcie rzeźby ,,Przejście” w CK Zamek Wrocław w Leśnicy, które odbędzie się w dniu 18.02.2022 r. o godzinie 14:00 oraz do odwiedzania wystawy towarzyszącej w dniach 25.02-12.03.2022 r.  w galerii sztuki Vivid Gallery (godziny otwarcia: wt.-pt. 11:00-18:00, sob. 11:00-16:00)

fot. Zuzanna Czech