Juchnowska Maria

Bio

Artystka, projektantka, kuratorka, założycielka marki Mari JJ Design z siedzibą w Oslo w Norwegii – założoną w 2010 roku w Sztokholmie w Szwecji.

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych wystawach i targach w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Dubaju, Korei Południowej, Chinach oraz w całej Europie.

Laureatka i finalistka międzynarodowych konkursów: Wyróżnienie Honorowe na Cheongju Biennale Craft Competition 2021, Martinsons Award 2021, Make Me! Łódź Design Festival 2019, Talente 2018 Monachium, Future Lights 2016/17, Chouftouhonna Feminist ArtFestival 2016, Nachtmann Design Competition 2011.

Współpracuje z wysokiej klasy firmami, w tym markami dóbr luksusowych, takimi jak Meissen GMbH, Franz Collection na Tajwanie/Chiny. Od 2007 roku wdrożyła kolekcje limitowane marki Mari JJ Design w fabrykach porcelany i kamionki: Ćmielów, Kristoff, Bolesławiec w Polsce póżniej prezentowane między innymi w Nowym Jorku czy Dubaju.

Maria Joanna Juchnowska jest członkiem organizacji: International Academy of Ceramics IAC, Norske Kunsthåndverkere, Norske Billedkunstnere, Artaxis International Ceramic Artist Association.

Maria Juchnowska jest jedną z założycielek i fundatorek nowo powstałej Norwesko-Polskiej Organizacji Kultury NPoK.

WięcejMniej