Madura Agnieszka

Bio

Agnieszka Madura jest poznańską artystką, której żywiołem jest malarstwo, ponadto przez szereg lat projektowała i organizowała wystawy dla Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie oraz tworzyła scenografie do spektakli wystawianych na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu.

W 1986 r. ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu z tytułem technika wystawiennika, a w roku 2006 rozpoczęła studia na Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu. Malarstwo studiowała w pracowni prof. Andrzeja Leśnika.

Jej prace z serii “Soul of the Stone” charakteryzują się niezwykłym sposobem obrazowania opartym na realistycznym przedstawianiu chropowatych kamiennych płaszczyzn. Na ich tle umieszczone zostały ostro odcinające się od podłoża geometryczne formy, które dzięki perfekcyjnemu światłocieniowi stwarzają złudzenie trzeciego wymiaru. Równie iluzjonistycznie oddziałują prace z serii “Into Temptation”. Owoce przedstawione na nich to dużo więcej niż malarskie martwe natury. Mandarynki, winogrona, cytryny przekonująco materialne, zniewalają zapachem i słodyczą, która kroplami spływa na cynowe półmiski – nasze zmysły wodzone są na pokuszenie