Kryszczuk Patrycja

Bio

Projektantka i malarka z Wrocławia. Ciągle zastanawiająca się czy bliżej jej do świata designu, czy sztuki, intensywnie próbująca łączyć te dwa bieguny. Od 2013 roku prowadzi autorskie, interdyscyplinarne studio KRY_ , które działa w obszarze projektowania wnętrz i mebli, scenografii koncertowej, grafiki, instalcji i malarstwa.

Jej prace to głównie abstrakcyjne formy lub kobiece sylwetki inspirowane światem mody. W malartwie ceni sobie przede wszyskim ciekawą i dobrą kompozycję oraz kolor! Eksperymentuje również z fakturami, często stosując dodatkowe media takie jak kasza, piasek czy bardziej obce elementy wydzierane z papieru, kartonu czy folii.

Swoje wykształcenie i doświadczenie zdobywała na ASP we Wrocławiu oraz podszas licznych warsztatów i praktyk projketowych.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 2014 roku, stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia z 2015 roku oraz finalistka Young Design 2015. Na swoim koncie ma kilkanaście wystaw zbiorowych m. in.: “Trans Design” w Libercu, “Uwolnij swoje Postanowienia” w BWA Dizajn we Wrocławiu, “Noti It’s Easy” w Galerii Wnętrz Domar, “Maluj” w Galerii MDS, wystawa prototypów meblowych na Arena Design oraz kilka indywidualnych np. “Autorski Wrocław” (ASP Wrocław) , “Tektury” (ASP Wrocław), “Poszukiwania” w Galerii OKO w Oławie.

Sprzedane